Konsultacja trychologiczna

Konsultacja trychologiczna trwa 30 min, podczas której zostaje przeprowadzony wywiad, badanie trychoskopem, oraz ustalenie kuracji trychologicznej i planu zabiegowego.

Badanie przeprowadza się za pomocą specjalnego trychoskopu, dzięki której uzyskuje się powiększony obraz skóry, umożliwiający zdiagnozowanie przyczyny wypadania włosów i chorób skóry głowy, oraz do dobrania odpowiedniej terapii leczniczej.

Do istotnych elementów leczenia należy obserwowanie zachodzących zmian podczas kolejnych wizyt w gabinecie trychologicznym, co pozwala określić, czy zastosowane rozwiązanie przynosi oczekiwany rezultat. Wiele osób podejmuje decyzję o leczeniu, kiedy zauważają garściami wypadające włosy. Taki stan może świadczyć o tym, że choroba znajduje się w zaawansowanym stadium, co negatywnie wpływa na skuteczność kuracji. Do specjalisty należy udać się zaraz po wystąpieniu pierwszych zmian pojawiających się na skórze głowy. Zaliczają się do nich m.in.: łupież, swędzenie, pieczenie, brzydki zapach skóry głowy i włosów, krostki, zaczerwienienia, przetłuszczanie się skóry głowy, przerzedzenie, nadmierna ilość wypadających włosów.

Zapraszamy do rejestracji w celu umówienia się na konsultacje na której podejmiemy się szczegółowej diagnostyki i zaproponujemy odpowiednią kurację. Terminy można umawiać telefonicznie lub on-line przez booksy.com