Zabieg Mezoterapii bezigłowej

Infuzja tlenowa przeciw łysieniu, oraz ŁZS, Łuszczycy

Każda komórka naszego ciała potrzebuje do życia tlenu. Nie inaczej jest w przypadku włosów – tlen jest im potrzebny do procesów życiowych, czyli odpowiednio długiego cyklu włosowego, odpowiedniej wielkości cebulki i grubej, lśniącej łodygi. W czasach, kiedy tempo życia sprzyja stresowi, co osłabia mikrokrążenie na skórze głowy, do komórek włosowych bardzo często nie jest dostarczana odpowiednia ilość tlenu. W jaki sposób można zatem dostarczyć tlen do mieszków włosowych, żeby sobie pomóc?

Świetnym rozwiązaniem jest zabieg infuzji tlenowej.  Polega on na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry wysoko-cząsteczkowego tlenu przy użyciu wysokiego ciśnienia. Tlen jest skoncentrowany do średnio 93-96%. W zależności od ciśnienia, zabieg dedykowany jest różnym problemom skórnym. Przy zastosowaniu ciśnienia 1-2 barów, działamy głównie wtłaczając przy pomocy urządzenia substancje aktywne z ampułek lub lotionów trychologicznych dobranych indywidualnie do problemu pacjenta. Ciśnienie to działa korzystnie przy problemach z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Ciśnienie 3 bary i więcej to działanie na dermatozy skórne. Wykorzystuje się wtedy również chlorek sodu.

Duża kondensacja tlenu podczas zabiegu działa korzystnie przy zwalczaniu bakterii beztlenowych propriobacterium acnes, których kolonizacja prowadzi do trądziku, a w przypadku skóry głowy, do zapalenia mieszka włosowego.

Infuzja tlenowa przyspiesz procesy gojenia się stanów zapalnych i procesy regeneracji. Tlen przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu poprawia się ukrwienie naszej skóry i szybkość dostarczania składników odżywczych do mieszków włosowych. Dlatego zabieg sprawdzi się bez wątpienia przy wypadaniu włosów spowodowanym chronicznym stresem, gdzie ukrwienie skóry jest zaburzone.

Zabieg nie ma powikłań ani skutków ubocznych. Mogą go wykonywać również kobiety w ciąży i kobiety karmiące. Jak w przypadku wszystkich zabiegów i kuracji, warto wykonać go w serii, którą najlepiej ustalić indywidualnie ze swoim prowadzącym trychologiem.