Leczenie wypadania włosów

Mezoterapia igłowa skóry głowy i włosów

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem, nadmiernym wypadaniem czy słabymi, kruchymi i wolno rosnącymi włosami. Szybkość otrzymania efektu jest gwarantowana dzięki celowanemu i głębokiemu przenikaniu dużych ilości substancji aktywnych, a więc prosto do miejsca gdzie leży problem – do komórek włosa.

Dzięki celowanemu działaniu komórka włosa dostaje niezbędne składniki aktywne, których potrzebuje, w efekcie wyprodukuje lepszej jakości włos, porost włosów ulegnie przyspieszeniu, a proces wypadania zahamowaniu. Mieszek włosowy zostanie wystymulowany do wyprodukowania możliwie największej ilości zdrowych włosów, zgodnie z tym jak został “zaprogramowany” genetycznie.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg poprzedza przeprowadzenie wnikliwego wywiadu medycznego celem wykluczenie przeciwwskazań. Następnym krokiem jest rozprowadzenie na skórze głowy preparatu peelingującego o właściwościach dezynfekcyjnych, energetyzujących. Dzięki niemu przeprowadzony zostaje głęboki detoks skóry, oczyszczenie ujść mieszków włosowych (miejsc, z których wyrasta włos) z sebum, nieprawidłowo złuszczonego naskórka oraz co najważniejsze delikatne pobudzenie krążenia, a więc przygotowanie skóry do zwiększonego poboru składników aktywnych. Tak przygotowaną skórę głowy można poddać mezoterapii igłowej, czyli wykonaniu serii bardzo płytkich wstrzyknięć koktajlu ze składnikami aktywnymi do skóry głowy przy użyciu bardzo cienkiej, prawie niewidocznej igły. Ze względu na rodzaj podania ampułka powinna być sterylna, certyfikowana, najwyższej jakości. Podawany preparat jest dobierany zawsze indywidualnie w zależności od problemu. Najczęściej w ich skład ampułki wchodzą witaminy jak A, C, E, B kwas hialuronowy, peptydy, kofeina, koenzymy, mikroelementy. Między innymi witamina B5 czyli kwas pantotenowy jest niezbędnym składnikiem dla odżywienia korzeni włosów i skóry, wiąże wilgoć ochrania również przed stresem oksydacyjnym i promieniowaniem UV. Idealnie sprawdza się w problemach z łysieniem. Za to kofeina, odpowiada za stymulację mikrokrążenia, drenażu tnake. Powierzchnia naskórka staje się gładka oraz miękka.

Zabieg nie jest zaliczany do bolesnych, natomiast może mu towarzyszyć dyskomfort, którego intensywność jest uzależniona od indywidualnego progu odczuwania takich bodźców. Istnieje możliwość znieczulenia miejscowego, bardzo rzadko używana ze względu na krótki czas trwania zabiegu (10 – 20 min).

 

DZIAŁANIE

Skóra prócz tego, że jest największym narządem ludzkiego organizmu pełni bardzo ważną funkcję ochronną, dzięki której substancje niepożądane nie mogą dostać się do jego wnętrza. Ta właściwość z punktu widzenia przenikalności składników aktywnych aplikowanych na skórę nie jest korzystna, ponieważ praktycznie całkowicie ją blokuje. Tak też składniki aktywne zawarte np. w kremie jeśli wnikają, to w bardzo znikomym stopniu. Tajemnicą wysokiej skuteczności zabiegu mezoterapii jest ominięcie nieprzenikalnej warstwy skóry i dotarcie substancji aktywnych w krótkim czasie i w dużej ilości do docelowej komórki włosa.

Przy utracie włosów szybka reakcja jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapobiegamy zanikowi mieszków włosowych i dużej apoptozie keratynocytów. Celem działania mezoterapii jest wydłużenie fazy anagenu. Mieszanina substancji podczas iniekcji ma na celu stymulację i regenerację korzeni włosa. W większości przypadków zostaje utrata włosów zostaje zatrzymana.

 

EFEKTY

Pierwszych pożądanych efektów można spodziewać się po około 2 tygodniach po pierwszym zabiegu. Należy je jednak zawsze wykonywać w seriach około 4 – 8 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie, wtedy możemy mówić o pełnym efekcie kuracji. Ważne jest wykonywanie zabiegów przypominających, co jest kluczem do zdrowych i silnych włosów.

Nowe włosy stają się widoczne po 2/3 miesiącach.

 

WSKAZANIA

Zabieg jest polecany dla każdego. Wystarczy wyeliminować przeciwwskazania, dobrać odpowiedni koktajl i ostrzyknąć nim problematyczne miejsca. Do zabiegu kwalifikuje się łysienie androgenowe, telogenowe oraz w przypadku słabych, kruchych i wolno rosnących włosów.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Jak każdy zabieg, mezoterapia igłowa ma szereg przeciwwskazań, których wykluczenie jest niezbędne podczas wstępnej kwalifikacji. Przeciwwskazania dzielimy na bezwzględne i względne. Do bezwzględnych należy : ciąża, nietolerancja lub alergia na którąkolwiek substancję aktywną dostępną w preparacie, predyspozycja do blizn przerostowych lub zaburzeń pigmentacyjnych, ostre stany zapalne, zakaźne, choroby nowotworowe, niektóre leki np. z grupy przeciwkrzepliwych, bardzo aktywne procesy autoimmunologiczne, ostre zakażenia wirusowe lub bakteryjne, padaczka

Do przeciwwskazań względnych zaliczamy: karmienie piersią, wiek poniżej 16 roku życia, lęk przed iniekcją, zaburzenia krzepnięcia krwi, obecne lub podejrzewane uszkodzenie struktur anatomicznych korzeni włosa.

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW

Mezoterapia igłowa skóry głowy daje zauważalny efekt już po pierwszym zabiegu. To jednak nie wszystko czego należy się spodziewać i nigdy nie powinno się zaprzestać tylko na jednym. Dla najlepszych i możliwie trwałych efektów najlepiej wykonywać go w serii 4 – 8 zabiegów co dwa tygodnie, 2 – 3 zabiegi przypominające co 2 – 3 miesiące, następnie raz na pół roku, czy raz na rok celem ciągłej stymulacji komórek włosa.

SKUTKI NIEPOŻĄDANE

Po zabiegu mogą być widoczne minimalne strupki, zaczerwienienie które znikają niezauważalnie. Niepożądane objawy uboczne mogą obejmować ból w trakcie wykonywania iniekcji,siniaki, powierzchowne zadrapania. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, wykluczeniu przeciwwskazań nic innego nie powinno się wydarzyć.

 

ZASADY DLA PACJENTA

Przed leczeniem:

 • nie należy spożywać aspiryny i leków enzymatycznych
 • poinformować o regularnie przyjmowanych lekach
 • poinformować o alergiach, oraz nietolerancjach
 • nie farbować włosów w dniu zabiegu

 Po leczeniu:

 • nie korzystać z sauny, basenu przez 24h
 • nie wykonywać masażu skóry głowy przez 24h
 • nie opalać się przez 48h
 • nie stosować kremów, lakierów do włosów ani innych środków do stylizacji
 • przez kolejne 3 dni nie przechodzić badań rth, radioterapii oraz elektroterapii
 • codziennie pielęgnacja skóry głowy może zostać wznowiona po 24h

Mezoterapia igłowa Koktajle witaminowe

DERMAHEAL HL HAIR. To naprawdę bomba składników aktywnych:

– 13 witamin
– 24 aminokwasy
– 5 minerałów
– 4 koenzymy
– 4 kwasy nukleinowe
– 2 czynniki redukujące
– 4 peptydy biomimetyczne

Zawarte w preparacie peptydy wykazują następujące działanie:

 • DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2) – wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa
 • ACETYL DECAPEPTIDE-3 – rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa
 • OLIGOPEPTIDE-24 (KERAMIN 1) – stymuluje proliferację (namnażanie) i migrację komórek włosowych
 • COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI) – wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

W ramach terapii należy wykonywać 1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy.

W przypadku zabiegów pielęgnacyjnych wystarczy 1 zabieg na miesiąc przez okres 3 – 6 miesięcy.

Meso HAIR – Pomoc dla cienkich, delikatnych włosów

Meso HAIR to idealna kompozycja wzmacniająca słabe i delikatne włosy. Keratyna wzmacnia strukturę cebulek uzupełniając powstałe ubytki poprzez nieprawidłową dietę lub zabiegi fryzjerskie. Ampułka dostarcza dużą ilość biotyny, która jest źródłem cząsteczek siarki, czyli niezbędnym elementem składowym do produkcji keratyny.

Biotyna przyczynia się również do zahamowania wypadania włosów oraz wpływa na zwiększenie ich elastyczności oraz prawidłowego nawilżenia. Kompozycja witamin B6, B1 oraz Pantenolu przyspiesza podziały komórkowe, stymulując mikrokrążenie w skalpie, wzmacniając cebulki oraz trzony włosa. Efektem stosowania mezokoktajlu jest uzupełnienie niedoborów witaminowych, poprawa nawilżenia, wzmocnienie elastyczności włosów oraz zminimalizowanie wypadania.

INCI: Woda, Uwodorniony Olej Rycynowy , Hydrolizowana Keratyna, Hialuronian Sodu, Pantenol, Forma Witaminy B6, Forma Witaminy B1, Biotyna , Pochodna forma żelaza, Alkohol Benzylowy, Pochodna Glikolu Etylenowego, Wodorotlenek Sodu

Zabiegi Mezoterapii igłowej

DR. CYJ HAIR FILLER

Unikatowa formuła daje efekt gęstych, mocnych i lśniących włosów.

Peptydowa terapia włosów DR. CYJ Hair Filler, to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich wzrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.

Zabieg wskazany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Terapię zaleca się w przypadku każdego rodzaju łysienia w tym androgenowego, spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem, lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Zabieg wzmacnia także włosy przed i po przeszczepie.

ZABIEG

DR. CYJ Hair Filler, to unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność i skuteczność preparatu polega na efekcie przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Zabieg terapii peptydowej DR.CYJ Hair Filler polega na iniekcji preparatu w skórę głowy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Technika podania preparatu wymaga wykonania znacznie mniejszej ilości wkłuć, niż w przyapdku mezoterapii.

WŁAŚCIWOŚCI

 • Powstrzymuje wypadanie włosów.
 • Skuteczny w walce z alopecją.
 • Przyspiesza odrost włosów.
 • Pogrubia i zagęszcza włosy.
 • Pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy.
 • Rewitalizuje mieszki włosowe.
 • Pielęgnuje skórę głowy.
 • Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie.

EFEKTY

Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów i znacznie pobudza krążenie. Kolejne zabiegi stymulują odrastanie nowych włosów, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach. 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

Peptydowa terapia włosów wymaga wykonania serii 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Po trzech miesiącach wskazana jest dawka przypominająca. Oraz terapię należy powtórzyć po roku.